Варіанти обробки стелі їх види та особливості

Одного разу настає момент, коли дивлячись на стелю, розумієш, що пора, пора з ним щось робити. Причини можуть бути різні - від обсипається штукатурки і необхідності ремонту до бажання навести красу або змінити весь інтер'єр. Залежно від цих причин, бажаного ефекту, функціонального призначення приміщення і матеріальних можливостей в основному і вибирається вид обробки стелі. Для визначення оптимального вибору поговоримо про різні варіанти обробки стелі, області їх застосування, переваги і недоліки. Умовно розділимо їх на прості - традиційні і більш складні - сучасні.

Быстрое и качественное Изготовление Трафаретов с доставкой по Украине по выгодной цене.

Прості варіанти оздоблення стелі

Одні з найпростіших варіантів обробки стель - побілка, фарбування і обклеювання шпалерами. З ними практично будь-який бажаючий впорається самостійно. Матеріальні витрати при такому ремонті мінімальні.

Побілка. Вид обробки, при якому на підготовлену поверхню наноситься крейдяний або вапняний склад. Щоб стеля вийшов білосніжним і рівним важливо правильно підготувати підставу під побілку. Потрібно зачистити поверхню перекриття від залишків колишньої обробки, потім підштукатурити поверхню і вирівняти. Потім можна приступати безпосередньо до побілки, завдаючи розчин на поверхню пензлем або пульвелизатор в 2-3 шари. Зверніть увагу, щоб в приміщенні не гуляв повітря, інакше поверхня висохне нерівномірно.

Великий плюс цього варіанту обробки стелі в його простоті і низькій вартості. Однак побілка недовговічна. До того ж процес трудомісткий і брудний. Необхідно захистити стіни, меблі (її краще винести з приміщення) і самого себе від бризок штукатурного і вапняного розчинів. Великий недолік вапняної побілки - боязнь води. У приміщеннях з вологий режимом, наприклад, у ванній, для побілки можна використовувати спеціальну водоімульсіонную фарбу.

Фарбування. Малобюджетний варіант стельової обробки. Потрібна ретельна підготовка поверхні: оштукатурювання, шпаклівка, ошкурювання. Відмінність від побілки в тому, що стелі можна надати будь-який колір, і пофарбована поверхня стійка у воді. Її можна спокійно мити з миючими засобами. Однак, цей вид обробки також недовговічний, трудомісткий і не виключена поява тріщин.

Обклеювання шпалерами. Досить поширений варіант обробки стелю, при якому досягається ефект візуально рівної стелі. Обклеюють стелю спеціальними шпалерами з більшою міцністю, ніж у звичайних. Добре підходять миються бамбукові шпалери, вони красиві і легкі в догляді. А ось обклеїти стелю ними не так просто. Якщо немає необхідної вправності, в процесі обклеювання стелі доведеться вдатися до допомоги. Недовговічність, схильність до деформацій і викривлення - недоліки обклеювання стель шпалерами.

Стелі клейові. Трохи складніший у виконанні варіант обробки стель, що має на увазі наклеювання на поверхню стельової плитки. Плитка являє собою квадратні або прямокутні панелі з екструдованого пінополістиролу. Спеціальна плівка, що покриває лицьову поверхню плитки, надає виробу декоративний вигляд. Малюнок може імітувати різні фактури природних матеріалів, таких як дерево і камінь. Випускаються стельові плити з рельєфним малюнком. Ламіновані панелі прекрасно підходять для приміщень з підвищеною вологістю: кухонь, ванн і санвузлів.

Цей варіант обробки підійде не тільки для бетонних, цегляних або гіпсових стель, але і дерев'яних. Перед наклеюванням плиток поверхню стелі зачищають і гарантують.

Клейові стелі в порівнянні з розглянутими вище видами мають додаткові переваги. Клейовий стелю набуває звукоізолюючі властивість. Монтаж стельових плит досить простий, а при необхідності провести ремонт, досить замінити пошкоджені елементи на нові.

Домогтися сприйняття клейового стелі як єдиної рівної поверхні практично не можна через достатньої видимості стиків і швів між плитками. До того ж від ультрафіолетових променів панелі набувають жовтого відтінку.

Всі перераховані варіанти обробки стель відносять до традиційних. Можливості у них вкрай малі і не відповідають сучасним вимогам до дизайну і якості обробки. Тому все більшого поширення набувають складні по влаштуванню, але з великим дизайнерським потенціалом і довговічністю варіанти обробки стель. До них відносяться: підвісні стелі, натяжні і підшивання.

Вазелін - застосування и в промисловості.

Натяжные Потолки Фотографии для Спальни

Комбинированные Натяжные Потолки Фото

Натяжные Потолки со Светильниками Фото

Переваги натяжних стель, що важливо знати