Найдешевший ремонт стелі
Так як всі інші ремонти стель більш складні і вимагають професіоналів, то тут їх описувати поки не будемо.
На поїзд придбати квитки ви можете онлайн.
Підготовчі роботи.
Як до будь-яких інших робіт, для ремонту потрібно підготуватися. Тобто скласти план роботи, визначити, який знадобитися інструмент, і закупити обробний і будівельний матеріал.
У нашому випадку знадобляться інструменти: драбина, молоток, рулетка, олівець, будівельний рівень, шпателя, капронова нитка, щітка з металевим ворсом, наждачний папір із середньою зернистістю, кисть для фарбування і валик для фарбування.
Матеріали: металевий профіль, гіпсокартон, саморізи, дюбель-цвяхи, кріплення-кронштейни. А так же полістирольна плитка, грунтовка, сітка-серпянка, шпаклівка, фарба або побілка.
Порада: використовуйте електричні інструменти (перфоратор, «болгарку», шуруповерт), тим більше що в другому варіанті без нього не обійтися. Це полегшить роботу і зробить її швидше.
Очищення поверхні.
Перш за все, потрібно зняти зі стелі люстру і інші електричні прилади. Далі знімаємо шпалери , відбиваємо штукатурку, яка погано тримається, зчищають стару фарбу або залишки клею. Шпателем оскабліваем все зайве, допомагаючи наждачним папером і щіткою в недоступних місцях. Для цього потрібно докласти зусиль, але поверхня повинна стати чистою.
Порада: використовуйте хімічні розчини для змивки фарб, які продаються в будь-якому будівельному магазині.
Монтаж.
У першому випадку, якщо стеля відносно рівний, збиваємо виступи, грунтуємо (тобто наносимо грунтовку кистю або валиком) стелю. Після того як висохне грунтовка, закладаємо шпаклівкою поглиблення і шліфуємо наждачним папером. Далі клеїмо шпалери або полістирольну плитку. Якщо потрібно поверхню пофарбувати, то після грунтовки наносимо шпаклівку повністю на всю стелю, шліфуємо наждачним папером, потім знову грунтуємо і лише потім фарбуємо в 2-3 шари фарбою.
Порада: дочекайтеся, коли той чи інший шар наноситься висохне, тільки тоді приступайте до роботи, наносите новий шар.
Другий випадок складніше. Його застосовують, коли не вдається (або не можна) прибрати ті чи інші виступи на стелі і тоді роблять його навісним, за допомогою металевого профілю і гіпсокартону.
Спочатку кріплять по периметру кімнати до стін направляючий профіль, приблизно 3-5 см від стелі, строго за будівельним рівнем. В напрямні вставляють металевий профіль на відстані 60 см і скріплюють його саморізами. Далі профіль кронштейнами на відстані 50 см прикручують до основної стелі. Потім прикручуємо саморезами листи гіпсокартону до обрешітки, яка вийшла з напрямних і профілю. Грунтуем і закладаємо стики за допомогою сітки-серпянки і шпаклівки, тобто робимо поверхню ідеально рівною. Продовжуємо і закінчуємо, так само як і в першому варіанті, тобто грунтуем, наносимо шпаклівку, шліфуємо, знову грунтуємо, фарбуємо.