Наклеювання шпалер: вибір матеріалів та хід роботи

У магазинах дуже широкий асортимент клею для шпалер , його можна поділити на групи :

1 . Універсальні і спеціальні клеї . Універсальні використовують для роботи на декоративних покриттях різних типів . Спеціальні клеї мають вузьконаправлене застосування ( наприклад , вініловий клей для текстильних шпалер ).

2 . Приготовлені для використання сухі суміші і склади . Їх перед тим , як застосовувати , необхідно розвести водою .

3 . Склади і клеї , засновані на карбоксометілцеллюлозе . Варіанти складів : модифіковані крохмалі , швидкорозчинна КМЦ і так далі .

Вы можете онлайн смотреть свободные билеты на автобус и покупать их на сайте.

Відмінність також є і в приготуванні . Які - то суміші необхідно варити , деякі з них можна розчинити в холодній воді , і вони будуть надійними і міцними . У продажу також можна часто зустріти клейові склади для « легких » або « важких » паперових покриттів або шпалер .

Як вибрати клей

При покупці необхідно звернути увагу на :

- компанію , яка справила клей або клейову суміш ;

- призначення клею ( певний тип шпалер );

- безпеку в використанні ;

- клейову здатність .

Важливий аспект ! Потрібно точно знати ,яким типом шпалер ви будете обклеювати потрібне приміщення . Тоді і вибирайте склад клею . Якщо ви взяли в руки упаковку і на ній НЕ виявили реквізитів виробника і інструктажу до використання - НЕ купуйте її . Ціна , звичайно , важлива , але НЕ потрібно ставитися до ній як до головного показника . Але і економити в такому ділі НЕ потрібно . Якщо ви вирішили купувати імпортний клей , то він , як правило , буде на порядок дорожче. Хоча можна сказати в захист вітчизняних складів , що вони по якості НЕ поступаються імпортним .

Якщо ви вибрали звичайні паперові шпалери , то для них підійде крохмальний універсальний або целюлозний клей . Якщо ж це тиснені , текстильні , металеві або шпалери з вініловими поверхнями , тоді необхідно купувати спеціальний склад .

Ще один важливий аспект , на який при покупці потрібно звернути увагу : які добавки входять в склад . Наприклад , фунгіциди або антисептики . Якщо такі складові присутні в обраному клеї , значить , ви можете бути впевнені в тому , що ваші покриття будуть захищені від плісняви , грибкових утворень і розмноження шкідливої мікрофлори .

Розрахунки по кількості клею для робіт можна прочитати на упаковці . Як правило , там вказано витрата для певного типу шпалер .

Паперові шпалери . Наклеювання

Перед тим , як клеїти шпалери , необхідно перевірити їх цілісність , малюнок і відтінок в кожному окремо взятому рулоні . Враховуйте момент стикування даної різновиди шпалер ( може бути варіант , де важливо дотримання малюнка , а можливо , підгонка візерунка і НЕ потрібна ).

Як підготувати приміщення

Приберіть зайві предмети і меблі , щоб нічого НЕ заважало при розкладці і наклеюванні шпалер . також відсуньте все зайві предмети від стін . При необхідності можна прибрати і дерев'яні плінтуса , а можна цього і НЕ робити . Папір розстеляється на підлозі для того , щоб було зручно на ній робити розкочування шпалерних рулонів і нанесення клею .

Інструменти

Найбільш основними є :

- широка пензлик ;

- сходи - драбина ;

- щітка або ганчір'я для розгладження , обов'язково м'яка ;

- спеціальний валик ;

- рукавички .

Етапи виконання роботи

Приготуйте заздалегідь клей ( обов'язково суворе дотримання інструкції ). Клеїти шпалери краще удвох . рулеткою виміряйте висоту стін . Врахуйте той фактор , що стіни бувають різної висоти , тому перед тим , як нарізати рулон , кожен раз проводите проміри .

Рулон розкачайте на підлозі . Вимірявши потрібну вам довжину , додайте 10 сантиметрів ( 5 вгорі і 5 внизу ). Потім відріжте .Якщо ваші шпалери з малюнком , обов'язково врахуйте це під час нарізки для того , щоб полотно вийшло цільним . Промірявши ретельно довжину , нарізуйте кілька шматків .

Виски необхідно використовувати для того , щоб перевірити вертикальність стін . Ви можете завдати кілька або одну вертикальну лінію для орієнтування . Це буде вам в допомогу під уникнути перекосів .

Нанесіть клей , використовуючи валик або пензель , ретельно і рівномірно промащуючи шматок . Більше уваги приділіть важким шпалер . При необхідності нанесіть два рази клей . Після чого візьміть шматок в руки і акуратно прикріпіть верхню частину його до стіни . Хто - то один підтримує шматок шпалер вгорі , а другий приклеює їх до стінки , при цьому ретельно розправивши матеріал .

Видаліть повітря , складки і нерівності з - під шпалер , використовуючи для цього валик або м'яку щітку. Можна ще використовувати і чисту ганчір'я . Рухи потрібно здійснювати зверху вниз . Якщо клей по стиках виступив , використовуйте для його видалення вологу губку або чисту ганчір'я .

Спеціальним ножем обріжте виступили краю . Ножиці використовувати НЕ рекомендують . Таким же чином наклейте залишилися нарізані шматки шпалер .

Какие трубы используются для транспортировки

Как выгодно подбирать осветительные приборы

Де і коли купувати матеріали для ремонту?