Технології з якими працюють причіпні обприскувачі
Обприскувачі причіпні не мають жодного вузла чи деталі, які б не впливали на якість обробки сільськогосподарських рослин. Аграрії виділяють три основні чинники, які найбільше впливають на ефективність роботи обладнання такого типу:
- стабілізація штанги;
- приготування робочої рідини;
- очищення бака.
Балансування штанги
Система стабілізації штанги постійно вдосконалюється. Це необхідно, щоб під час руху обприскувач для трактора забезпечував задану відстань від розпилювачів до поверхні рослин. Довжина штанги від 18 м до 36 м, логічно, що під час руху, особливо на нерівних поверхностях, вона буде коливатися. У цьому випадку головне завдання виробників – не допустити, щоб коливання вплинули на неоднорідність обприскування. Подібні порушення показово видно, коли з однієї сторони листя рослин пропалене хімікатами, а з іншої і досі буянять бур’яни.
Щоб досягти рівномірного розпилювання, виробники зменшують вагу штанги, замінюючи сталь на алюміній та карбон. Алюміній має суттєвий недолік – гнучкість, а якщо додати ще навантаження, то алюмінієві штанги на згинах можуть ламатися чи тріскатися. Ремонт таких конструкцій досить дорогий і часозатратний, до того ж потрібна аргонова сварка. Карбонові штанги мають аналогічні недоліки. Тому деякі виробники послуговуються авіаційними досвідом розробок і виготовляють штанги зі стального формованого профілю. Обприскувачі до трактора стають лешими, а вага штанги, залежно від ширини становить трохи більше 1000 кг.
Щоб уникнути горизонтальні коливання, послуговуються системою активного гасіння. Під час транспортування сучасні причіпні обприскувачі автоматично складають штанги.
Приготування робочої рідини
Орієнтовно заправка бака займає 20-30 хв., однак якщо використовувати не рідкі, а гранульовані чи сипучі хімікати, то час змішування збільшується. Для зручності резервуар додатково оснащують міксером смішування, баком з чистою водою для промивки розпилювальної системи. В оприскувач до трактора встановлюють систему, що постійно підтримує рух рідини в шлангах та не дозволяє препаратам осідати на дні.
Очищення резервуару
Автоматична система керування рідинами економить час оператора. Йому не потрібно вручну промивати бак після завершення роботи. За допомогою спеціального обладнання, обприскувач причіпний ретельно промивається, в ньому не залишається і сліду від використаних хімікатів. Це необхідно, особливо якщо аграрії використовують різні види засобів захисту рослин несумісних між собою.
Причіпний обприскувач повинен злагоджено працювати без будь-яких затримок і несправностей, адже тільки так можна не втратити врожай та збільшити прибутки.
Джерело: https://boguslav.ua/produkcziya/priczepnye-opryskivateli/