Як зробити теплоізоляцію стелі в квартирі
Власникам квартир, розташованих на останньому поверсі, добре відома проблема недостатньої теплоізоляції стелі. Помітна вона не тільки взимку, коли значна частина тепла йде через плиту перекриття. Влітку погана теплоізоляція призводить до занадто сильного нагрівання приміщень, що знаходяться відразу під дахом. Захиститися від обох незручностей вийде, якщо провести якісні теплоізоляційні роботи.
Купити автобусні квитки онлайн Україна ви можете на сайті за вигідною ціною.
Підготовка стелі до теплоізоляції
На початковому етапі потрібно позбутися старих покриттів, присутніх на стельової поверхні. Під ними можуть виявитися тріщини, стики сусідніх плит, грибок. Щілини і тріщини обов'язково заповнюються розчином. Грибок потрібно зчистити, інакше він згодом пошириться.
Потім бажано провести гідроізоляцію, використовуючи руберойд, бітумну мастику або сучасні проникаючі гідроізоляційні склади.
Кріплення каркаса для обробки
Щоб після теплоізоляції вийшло виконати якісну обробку , доведеться також встановити каркас з алюмінієвих направляючих або звичайних дерев'яних брусів. Їх розташовують по периметру приміщення, а також розміщують поперек кімнати, дотримуючись крок максимум 60-70 см. Робити великі широкі проміжки між елементами каркаса можна. Інакше на наступних етапах не вийде забезпечити жорстку основу під оздоблювальний матеріал.
Закладка теплоізоляційного покриття
Для заповнення вільного простору, що залишився між елементами каркасної конструкції, підійдуть мінеральна вата або технічна пробка. Теплоізолятор відразу потрібно нарізати так, щоб він входив враспор до перемичках каркаса. Такий підхід дозволить захиститися від освіти зазорів. Після укладання теплоізоляційний матеріал слід додатково прихопити до поверхні, використовуючи саморізи або дюбелі з широкими капелюшками.
Коли роботи виконуються в приміщенні з підвищеною вологістю, поверх теплоізоляційного шару потрібно настелити гідроізоляцію.
Монтаж обшивки під обробку
Каркасну конструкцію з теплоізоляційним шаром обшивають гіпсокартоном, товстої фанерою, плитами МДФ або аналогічним матеріалом. Після підшивки стелі і шпатлювання швів, що залишилися між плитами, можна переходити до оздоблювальних заходам. Залишиться тільки попередньо нанести ґрунтовку.
Описана технологія гарантує, що стеля в квартирі зможе захищати від втрат тепла і надмірного нагрівання. Нічого складного в цих діях немає.