Утеплення, запорука комфортного проживання в будинку
Жителі мегаполісів все частіше намагаються побудувати свій будинок і жити за межами гамірного міста. Побудувати дерев'яний будинок не складно, але для комфортного проживання необхідно правильно провести утеплення поверхонь.
Пользуясь программой reddit bot ваш бизнес начнет раскручитьвася быстро и профессинально.
Етапи утеплення фундаменту
Втрата тепла в приватному будинку часто відбувається через фундамент, а будівельники мало уваги приділяють цьому етапу і зупиняють роботи на гідроізоляції.
Після прокладки гідроізоляції необхідно утеплення фундаменту - це створить додатковий захист конструкції, знизить втрату тепла і витрати на опалення, а температура в будинку стане стабільною, без вогнищ промерзання.
Способи утеплення фундаменту:
Керамзит . Найпростіший і доступний спосіб. По периметру будинку викопується траншея на глибину фундаменту і промерзання грунту і ширину 0,5 м, засипається керамзитом, а зверху покривається шаром грунту і утрамбовується. Даний спосіб вимагає установки на дні траншеї каналу для відводу води, щоб уникнути підтоплення підвальних приміщень.
Листові матеріали . Прокладка пінопласту або полістиролу дозволяє покрити всю поверхню фундаменту, а не тільки його нижню частину. При робіт необхідно очистити і висушити фундамент. Гідроізоляція грунтується спеціальними складами для кращого зчеплення з утеплювачем і висушується. Листи встановлюються на клей в шаховому порядку, щоб уникнути точкового промерзання. Даному виду монтажу потрібна установка захисту від сонячних променів.
Мінеральна вата . Монтаж утеплювача проводиться на каркас з профілю на суху і чисту поверхню. Необхідна додаткова установка монтажної сітки, щоб уникнути осідання вати і закриття поверхні облицюванням для захисту від вологи.
Піна . Найбільш ефективний варіант, але більш витратний для виконання якого потрібне спеціальне обладнання. На поверхню фундаменту під високим тиском наноситься шар до 5 см рідкого пенополіулетана. Після висихання шар піни необхідно закрити від впливу променів ультрафіолету.
Дані матеріали підійдуть для всіх типів фундаментів, монтаж яких можна виробляти як в процесі будівництва, так і в житловому будинку.
Етапи утеплення фасаду
Фасадна система утеплення в дерев'яному будинку захищає стіни від появи конденсату, внаслідок якого з'являються тріщини і деревина руйнується. Монтаж системи захищає стіни, підвищує енергозбереження та шумоізоляцію будинку.
Варіанти монтажу на фасаді:
Контактний спосіб . Проводиться плитами з пористого скла, пінопласту і мінеральної вати. Для виконання даного способу потрібна рівна поверхня, якщо будинок побудований з зрубу необхідно обшити стіни листовими матеріалами. До стіни плити кріпляться на спеціальний клей з додатковим кріпленням дюбелями. Утеплювач покривається шаром чорновий штукатурки, яка грунтується. Далі захисний штукатурний шар можна покрити декоративними складами з обов'язковим застосуванням сітки зі скловолокна, це збереже цілісність шару.
Вентильований фасад або безконтактне утеплення . Більш енергозберігаючий спосіб, за рахунок створення повітряного прошарку. Монтаж утеплення фасаду проводиться одночасно з фінішною обробкою, яка може бути з листів металу, пластику, каменю і дерева.На стіну встановлюється каркас з металевого профілю, в який монтуються плити утеплювача з додатковим кріпленням до стіни дюбелями. Залежно від товщини стін будинку, шар утеплювача повинен бути не менше 50 мм. При даному способі утеплення обов'язкове прокладка пароізоляційній мембрани. Каркас зашивається оздоблювальними матеріалами. Розгляньте варіант застосування сендвіч панелей, які готові до монтажу і позбавлять вас від проміжних робіт.
Етапи утеплення даху
Шар утеплювача на даху залежить від типу покрівлі: буде це мансардне житлове приміщення або звичайний горище. Перш ніж приступати до монтажних робіт по латах кроквяної конструкції необхідно прокласти шар супердіфузной мембрани, яка кріпиться монтажними скобами. Вона створить дихаючий шар і забезпечить відведення конденсату від покрівельного пирога.
Види утеплення даху:
Мінеральна вата . Укладається на пароізоляцію, товщиною не менше 50 мм в шаховому порядку і зашивається дерев'яним настилом, на який проводиться монтаж покриття покрівлі.
Рулонний матеріал . Тонкий матеріал зі спіненого поліетилену покритим відображає тепло складами покладений в два шари на обрешітку буде працювати краще, ніж мінеральна вата. Рулонні матеріали більш прості в монтажі і кріпляться до поверхні саморізами.
Бальзат . Найбільш безпечний і екологічний матеріал, особливо в застосуванні на мансардах. Утеплювач на основі бальзат, має властивість «дихати» і не вимагає укладання пароізоляції. Не горить, але має більш велику вагу в порівнянні з іншими матеріалами. Рулон розгортають по латах шаром 50 мм, стикуються краю, і зашивають дерев'яним настилом.
Пінополістирол . При невеликій товщині листа 20 мм по теплоізоляційним характеристикам перевершує мінеральні аналоги. До основи листи кріпляться на монтажну піну і закриваються листовими матеріалами: вологостійкою фанерою або OSB.
Засипні матеріали . Використовуються на плоских дахах або пологих дахах. На покрівлі монтується внутрішня і зовнішня лати з шаром пароізоляції. Утворюється ніша, в яку засипається дрібний керамзит або кульки пінопласту. На зовнішню обрешітку укладається килим з руберойду, який створює додатковий захист від вологи.
Ековата . Відносно новий матеріал, що не вимагає пароізоляції здатний «дихати» і відводити вологу самостійно. Ековата не втрачає теплоізоляційних властивостей при намоканні і не горить, але для монтажу вимагає застосування спеціальної техніки. Для утеплення створюється ніша в покрівельному пирозі, в який під високим тиском закачується матеріал в рідкому вигляді. Зростаючи при затвердінні матеріал, заповнює всі порожнини і щілини.